Yer Temizleme makineleri gittikçe daha fazla işletme tarafından benimsenmiştir, ancak çoğu zaman Temizlik Makinaları tam performansı alacak şekilde kullanılamaz.

kullanım şartlarına göre temizlik kapasiteleri yer temizleme makinaları‘ nın temizlik kapasiteleri nasıl arttırılır ?

Temizleme makineleri gittikçe daha fazla işletme tarafından benimsenmiştir, ancak çoğu zaman tam randumanlı kullanılamamaktadır.
Sebep 1: batarya
       Temizleme makinesinin güç kaynağı olarak batarya, genellikle şarj etmeye dikkat edin, şarj süresi kısa, batarya kullanım süresi çok uzun olan temizlik makinesinin, çalışma süresi uzunluğu önemli avantajdır, temizlik makinası’nın batarya dolum sürelerine dikkat edin, ve en verimli şekilde tavsiye edilen doğrultuda şarş işlemlerini yapın.
Sebep 2: yer
       Farklı şirketler, farklı zeminlerde çalımaktadırlar; Ahşap döşeme, zemin boyası, seramik, çimento zemin, halı, asfalt ve diğer farklı zemin ortamlarında temizlik makinesini temizleme kapasitesini, süresin etkileyecektir, ayrıca temizlik yapılan zeminin eğimi gibi faktörler özellikle batarya süresi etkileyen sebeplerdir.
Sebep 3: engeller
       Temizlik makinesinin temizlenmesi, işlemindeki  farklı engellere bağlı olabilir. Mesela: sabit tezgah, atölye ürün yerleştirme, vs. Bu tür engeller temizlik makinesinin çalışma saatlerini de etkileyebilir. Operatörün yetenekli olmaması durumunda, temiizlik makinesinin hasar görmesine neden olabilecek çarpışmalara da neden olabilir.